WooCommerce Yeni Müşteri Kaydı E-posta Bildirimi

WooCommerce: Yeni Müşteri Kaydı E-Posta Bildirimi


Bu yazıda, WooCommerce‘de yeni müşteri kaydı yapıldığında yöneticiye e-posta bildiriminin nasıl etkinleştireceğini öğreneceksiniz.

Varsayılan olarak, yeni bir kullanıcı WooCommerce’de bir hesap oluşturduğunda, WordPress yerleşik kullanıcı rolleri (Abone, İçerik Sağlayıcı, Yazar, Editör veya Yönetici) yerine “Müşteri” kullanıcı rolüne atanır. Yeni bir müşteri kaydolduğunda, yöneticinin bir e-posta almasını istiyorsanız function.php dosyasına basit bir kod betiği eklemeniz gerekir.

WooCommerce: Yeni Müşteri Kaydı E-Posta Bildirimi Kodları Nasıl Eklenir?

<?php ?> etiketleri arasında kalan kod betiklerini, tema dosyasınızın functions.php dosyasına ekleyebilirsiniz.

Bir kodun yazdığım şekilde çalışmadığını veya sorun yaşadığınızı fark ederseniz, bir yorum bırakın. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım. Paylaşmayı ve arkadaşlarınıza da yardım etmeyi unutmayın.

Sevgiler.

WooCommerce: Yeni Müşteri Kaydı E-Posta Bildirimi” yazısında 6 düşünce

 1. faltun diyor ki:

  Öneriniz için teşekkürler, sorunu çözdüm. Peki woocommerce yönetim panelini kolaylaştırmak, hızlandırmak için eklenti öneriniz var mı ?

  • Özlem Çimen diyor ki:

   Merhabalar,

   Ben öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim 😊

   WooCommerce alt yapısı daha çok butik siteler için uygun. Eğer ürün sayınız, ürünlerdeki varyasyonlar ya da veritabanını yoracak herhangi bir veri siteyi yavaşlatır. Bununla beraber bize kolaylık gibi görünse de, Elementor ve Visual Composer gibi sayfa düzenleme eklentileri de siteleri çok yavaşlatır.

   WooCommerce sitesini verimli şekilde hızlandıracak bir eklenti öneremem ancak tema değişikliği önerebilirim. Sayfa düzenleme eklentilerin kullanmadığı temalar, WooCommerce tarafında biraz daha hızlı ve stabil çalışıyor. Hangi tema derseniz eğer, Flatsome teması derim 😊

   Sevgiler.

 2. faltun diyor ki:

  Selam. Bu yazının içeriğine benzer bir şey ararken buldum sitenizi, kısa ve net bir yazı olmuş, teşekkürler.
  Benim aradığım konuda şu bilginiz var mı acaba?
  Woocommerce’da kredi kartıyla yapılan alışveriş için bildirim maili geliyor ama banka havalesiyle verilen sipariş için yöneticiye bildirim maili gelmiyor. Bunu yapmanın bir yolunu biliyor musunuz?

  • Özlem Çimen diyor ki:

   Merhabalar,

   Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

   Standart WooCommerce kurulumlarında banka havalesi de olsa, kredi kartı da olsa yöneticiye bildirim epostası gider. Muhtemelen kullanmış olduğunuz bir eklenti ya da eklemiş olduğunuz bir kod çakışma yaratıyor. İlgili problemi bu açıdan değerlendirmenizi öneririm 😊

   Sevgiler, selamlar 🤗

 3. Almina diyor ki:

  WooCommerce sitelerde nedense hep böyle problemler oluyor ve potansiyel müşterileri kaçırıyoruz. Bu anlamda yazınızı çok faydalı buldum, lütfen yazmaya ve paylaşmaya devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir