WooCommerce Sepetinden Ürün Linklerini Kaldırma

WooCommerce Sepet Sayfasından Ürün Linkleri Nasıl Kaldırılır?


WooCommerce tarafından sağlanan sepet şablonu / sayfası düzenleme ve geliştirme anlamında çok esnek değildir. Varsayılan düzen, site sahiplerinin uğraşması için sinir bozucu olabilecek birçok küçük tasarım seçeneği ve bilgi parçası ile gelmektedir.

Bu özelliklerinden biri; ürün linklerinin sepet sayfasındaki ürün görseline ve ürün adına dahil edilmesidir. Bu linkler, müşterilerinizin sepet sayfasından ürün sayfalarına tekrar yönlendirme yapmak için kolay bir yol sağlamaktadır. Bazen müşterilerinize bu seçeneği sunmak istemeyebilirsiniz. Belki de sepete otomatik ürünler eklersiniz ve ekstra gezinme parçalarının / linklerinin bulunmasına gerek duymayabilirsiniz.

Ürün Linklerini WooCommerce Sepetinden Kaldırmak

Birinci Yöntem: Functions.php dosyası ile
Bu ürün linklerinin, alışveriş sepetinden kaldırılması, biraz tema düzenleme yaparak gerçekleştirilebilir bir şeydir. Normalde bunu halletmek için bir WordPress uzmanı veya WooCommerce uzmanı ile anlaşmanız gerekebilir.

Kullandığınız temayı düzenleme konusunda pek fazla bilgi sahibi değilseniz ve bu konuda dışarıdan destek almak istemiyorsanız endişe etmeyin. Bu konuda size sunacağımız alternatif yolu kullanabilirsiniz. Bu alternatif yol belirli bir kodun tema dosyalarına eklenmesini gerektirmektedir.

Yukarıda <?php etiketinden sonra gelen kodu temanızın functions.php dosyasına başına veya sonuna eklemeniz gerekir. Bunu gerçekleştirdikten sonra ürün linkleri WooCommerce sepet sayfasından kaldırılmış olacaktır.

İkinci Yöntem: Style.css dosyası ile
Sepet sayfasındaki ürünlerin linklerini tema klasörünün içindeki style.css dosyasının en altına aşağıdaki kodları ekleyerek de kaldırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir