WooCommerce Fatura Detayları Düzenleme

WooCommerce Fatura Detayları Nasıl Düzenlenir?


Daha önceden WooCommerce fatura alanları kaldırma ile ilgili yazı paylaşmıştım. Bu yazıda ise; WooCommerce fatura detayları düzenleme, WooCommerce vergi alanlarının nasıl ekleneceği konusunda yazacağım.

Eklentiyle WooCommerce Fatura Detayları Düzenleme

Konuya yeterince hakim değilseniz ve WooCommerce ödeme sayfasına fatura alanları eklemek isterseniz Checkout Field Editor for WooCommerce eklentisini kullanabilirsiniz. Checkout Field Editor for WooCommerce eklentisi, ödeme sayfasında görünen fatura alanlarının özelleştirmenin (ekleme, çıkarma, düzenleme) kolay bir yolunu sağlar.

Checkout Field Editor for WooCommerce Ücretsiz Versiyon Özellikleri

Yeni özel alanlar ekleyin
WooCommerce ödeme sayfasına yeni alanlar eklemek artık çok kolay. Add Field butonu ile faturalandırma, gönderim ve ek alanlar bölümlerine özel yeni alanlar ekleyebilirsiniz. Yeni alan formu (input) için; type, name, placeholder gibi seçenekleri kendinize göre kullanabilirsiniz.

Var olan ödeme alanlarını düzenleyin
Edit butonuyla faturalandırma, gönderim ve ek alan bölümlerindeki, fatura alanlarını düzenleyebilir, var olan fatura alanları için yeni değerler atayabilirsiniz (Placeholder gibi).

Kullanılabilir alan türleri:

 • Input Text
 • Password
 • Email
 • Phone
 • Select
 • Textarea
 • Radio

Sipariş detayları sayfasında ve e-mail ortamında görüntüleyin
Display in Order Detail Pages ve Display in Email onay kutularını kullanarak, yeni eklediğiniz alanları sipariş detayları sayfasında ve e-mail ortamında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Bu onay kutuları, hem Add Field butonunda hem de Edit butonunda bulunur.

Ödeme Alanlarını kaldırın
Ödeme sayfasında, sipariş ayrıntıları sayfasında ve e-mail ortamında görünmesini istemediğiniz alanları tamamen kaldırabilirsiniz. Standart alanların kaldırılması bazı beklenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bunu genellikle önermiyoruz.

Ödeme Alanlarını etkinleştirin / devredışı bırakın
Ödeme sayfasında, sipariş ayrıntıları sayfasında ve e-mail ortamında görünmesini istemediğiniz alanları devredışı bırakabilir ya da etkinleştirebilirsiniz.

Ödeme alanlarının sıralamasını değiştirin
Ödeme alanlarını yukarı ve aşağıya hareket ettirerek, kolaylıkla bu alanların sıralamasını değiştirebilir ve yönetebilirsiniz.

Ödeme alanlarını varsayılan haline getirin 
Reset to default fields seçeneğiyle, WooCommerce’nin varsayılan ödeme alanlarına geri dönebilirsiniz.

WooCommerce Vergi Alanları Nasıl Düzenlenir? (Eklentiyle)

WooCommerce ödeme sayfasında sadece Firma Adı bilgisi bulunduğu için varsayılan hali yetersiz geliyor. Adım adım WooCommerce vergi alanları ile ilgili bir çalışma yapalım hemen.

 • Billing Fields sekmesi üzerinden Add Field butonuna tıklıyoruz.
 • Text input tipini seçerek, Name alanını billing_vergi_dairesi şeklinde düzenliyoruz.
 • Aşağıda görselde görüldüğü gibi; Label, Placeholder ve Class alanlarını dolduruyoruz.
 • Save butonuyla kaydedip çıkıyoruz.
 • Aynı işlemi Vergi Numarası için de uyguluyoruz.
 • Son olarak eklenen alanları yukarı aşağı kaydırarak sıralamasını düzenleyip, kaydedip çıkıyoruz.

Functions.php Dosyasıyla WooCommerce Fatura Detayları Düzenleme

WooCommerce fatura detaylarını eklentiyle düzenleyebileceğiniz gibi, aşağıdaki kod betiğini tema klasörü içindeki functions.php dosyasına  ekleyerek de düzenleyebilirsiniz. Functions.php dosyasına kodları eklerken, <?php ?> etiketleri arasında kalan kodları seçerek eklemeniz gerekir. Aksi halde sitenizde bir takım hatalar olabilir.

Sonuç

Bu içeriğimizde, hem WooCommerce eklentisiyle hem de fonksiyon yazarak WooCommerce fatura detaylarını düzenlemeyi anlatmış olduk. Umarım faydalı olmuştur. Bizi takip etmeyi ve yorum bırakmayı unutmayın.

Sevgiler.

Güncelleme:
Yakın zamanda kodladığımız ve test ettiğimiz, WooCommerce TC kimlik no alanlarının da olduğu WooCommerce Fatura Eklentisi‘ni satın alarak çözüm üretebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir